MICO PRO

Mico Pro®

Modüler 24VDC Besleme Dağıtım ve Kontrol Ünitesi

Yeni Mico Pro® 12-24VDC Modüler Besleme Dağıtım ve Kontrol Ünitesi; Murr elektronik tarafından sunulan “Patentli Besleme Kontrolcüsü ve Kesici” sistemidir.

Modüler Dilimli Tasarım ile otomasyon sistemi üzerinde maksimum emniyet ve kontrol sağlarken her bir dağıtım kanalında gerektiği kadar besleme yaparak sistemde oluşan besleme dağıtım problemlerini ortadan kaldırır.

Dolayısıyla olası bir Aşırı Akım / Kısa Devre, vb.. durumunda sadece ilgili kanal kesme yaparak o kanaldan beslenen cihaz tahribatını minimum seviyeye çekerken aynı zamanda sistemdeki diğer cihazların (PLC, HMI, Sürücü, I/O, vb..) bu durumdan etkilenmeden ayakta kalmasını sağlar. Mico Pro® uzun metrajlı kablo, elektriksel gürültü, vb.. iç direncin yüksek olduğu konveyör hatlarında bile aşırı akım, kısa devre gibi tehdit olaylarını anında ve doğru tespit eder! Modüler tasarım Ayarlı ve/veya Sabit Akım kapasiteli olmak üzere çok çeşitli beslemeye olanak sağlar.

Örneğin, Ana Besleme Giriş Dilimini alıp peşine ; Ayarlanabilir Akım dilimi ile (1,2,3,4,5,6,7,8,9,10A) ve/veya (11-20A) taktıktan sonra ayarlanır. Sabit Akım dilimi ile 2-4-6-8-10-16A kullanılabilir. Kanal başı 30.000 µF’a kadar kapasitif yükleri algılar motor gibi kalkış peak akımlarını besler. Toplamda 24VDC 40A’e kadar sadece bir ünite ile Besleme Dağıtım ve Kontrolü yapılır. Dilimler arası dip kontak geçişleri sayesinde ayrıca kablo bağlantısına gerek yoktur. Uyarı Sinyal Çıkışları ve Yeşil / Kırmızı Işıklı Kanal Butonları bir bakışta arıza tespiti sağlar. Kanal Akım değerinin %90 ila %99 arası çalışma halinde Buton Işığı ve Sinyal Çıkışı ile bilgi verir. Uzaktan Butonla ve/veya PLC, HMI, vb.. cihazlar ile resetlenir.

Ürün Teknik Özellikleri
 • modülerlik-belirtilen son kanala doğru
 • entegre olmuş potansiyel dağıtım konsepti-anahtar dolabı kablolamasını önemli ölçüde basitleştirir
 • kolay taşıma-aletsiz montajlama
 • tanı-modülde veya PLC vasıtasıyla
 • kanal- özel anahtarlama-kavrama seviyesinin yerini alır

 • Erken Arıza Önleme
  Bir kanalda seçilen akım yükün %90'an değerine ulaştığında o kanala ait yeşil LED yanıp sönmeye başlar.Bu sayede size aşırı yüklenme nedeniyle oluşabilecek motor ve valf arızalarını erkenden tespit etmenizi sağlar.

  MİCO'ya Bağlanın
  Entegre köprüleme sistemi ile ek kablo bağlantısına gerek kalmadan ek kontrol modüllerine bağlanılabilir.Bu sayede kablolama hatalarından korunup modülleri birbirine kolay ve hızlı bir şekilde bağlayabilirsiniz.Elektronik yük devreleri 40A'e kadar modülleri taşıyabilirler.

  Çalışma Şartlarını Kaydetme
  MICO her kanalın çalışma şartlarını kaydeder.Bu sayede enerji kesintilerinde veya bir sorun oluştuğunda devreye alma işlemini kolaylaştırır.